KAYNAK ÖNLÜĞÜ NE SEVİYEDE KORUMA SAĞLAR?

Kaynak tehlikeli ve kaza riskini içinde barındıran bir meslek dalıdır. İşin doğası gereği ortaya çıkan yüksek ısı ve erimiş metaller nedeniyle yanıklar kaynakçılar arasında en sık karşılaşılan iş kazasıdır.

Devamını oku

KAYNAKÇILARINIZI DOĞRU GÜVENLİK KIYAFETLERİYLE KORUYUN

Tüm kaynak uygulamaları aynı değildir ve özel uygulamanız için doğru FR giysisini seçmek, bir dizi başka faktörü dikkate almanızı gerektirir.

Devamını oku

Eldeki Madde: Kaynak Eldiveni ve El Koruması

Kaynak eldivenleri, onlarca yıllık statükonun ardından gelişmektedir; Son kullanıcılar özel tasarımlardan, rahatlıktan ve uzun ömürlü ürünlerden yararlanır.

Devamını oku

KAYNAK ELDİVENİ SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 3 UNSUR

Her tecrübeli kaynakçının bileceği gibi tek bir yazı içerisinde kaynak işini tüm yönleriyle açıklamak mümkün değil. Farklı kaynak yöntemleri olduğu gibi farklı kaynak eldivenleri de var...

Devamını oku

KAYNAK HAKKINDA MUHTEMELEN HİÇ DUYMADIĞINIZ 7 GERÇEK

Fabrikalardaki üretim sürecinin ayrılamaz bir parçası olmasına rağmen kaynak işlemi neredeyse unutulmuş,  hakkında pek konuşulmayan konulardandır...

Devamını oku

KAYNAĞIN TARİHÇESİ

Kaynağın Tarihçesi gelişimini eski zamanlara kadar izleyebilir. En eski kaynak örnekleri Tunç Çağı’na aittir. Küçük altın yuvarlak kutular, basınçlı kaynak kucak ek yerleri ile birlikte yapılmıştır.

Devamını oku